Vhodná chemie


Spousta lidí má potíže s letními měsíce, hlavně tedy s velkými vedry. I u nás bývají někdy k nevydržení. Tropy již dávno nejsou doménou pouze jižněji položených států, ale i střední Evropy. Problém je, že my na takové počasí nejsme příliš stavění, a tudíž trpíme mnohem více než třeba Italové nebo Řekové. Tomu se však dá alespoň částečně zabránit, třeba zlepšením pitného režimu. To však samo o sobě obvykle nestačí, někdy je potřeba jít štěstí ještě trochu více naproti a pořídit si klimatizaci. Ta je dobrou odpovědí na venkovní vedra, avšak docela drahou, a ne každý si může takovéto zařízení dovolit. Druhou možností, zvláště pro lidi s rodinným domkem a vhodným pozemkem, je vlastní vodní plocha.

Plavání

Není potřeba cpát peníze rovnou do něčeho extra. Většina lidí se spokojí i s lehkým nadzemním bazénem, který se dnes dá pořídit i pod deset tisíc korun. Nejde sice o nic pro plavání, alespoň ne pro dospělé jedince, avšak ke zchlazení je to dobré. Mimo vodní plochy je však nezbytné se připravit i na další budoucí výdaje za chemii.

Bez adekvátních chemických prostředků se majitelé vlastní vodní plochy ani náhodou neobejdou. Kdo se nechce koupat ve špinavé vodě, ten se drobným investicím prostě nevyhne. Naštěstí nejde o nic drahého. Například prostředky s chlórem jsou docela levné, a u nás proto i poměrně populární. Kdo nemá rád typický zápach chlóru, může sáhnout po něčem jiném, třeba aktivním kyslíku. Ten je obdobně účinný, avšak postrádá onen ošklivý zápach chlóru. Je ovšem potřeba smířit se s faktem, že si člověk připlatí. Velmi efektivní je rovněž mořská sůl do bazénu. Ta sama o sobě však není příliš funkční a je nezbytné ji zkombinovat se speciální solonizační jednotkou.

Plavec

Plachty

Kdo chce mít skutečně jistotu čisté vody, ten si to nepojistí pouze vhodnou chemií, ale rovněž i speciální bazénovou plachta. Některé verze jsou natolik efektivní, že dokáží vodu nejen chránit od nečistot, ale zároveň ji i v reálném čase ekologickým způsobem zahřívat.